skip navigation

Georgia Kids Wrestling Hall of Fame

Hall of Fame

Hall of Fame

Original Inductees

Chris Brooks McIntosh   Tim Ruck  McIntosh
Cory Brooks McIntosh   Brent Shiver Parkview and Redan
Scott Hage Parkview and Redan   Jerry Sikes Parkview 
Sean Hage Parkview and Redan   Tommy Speigal Richmond County
Blaine Hess Wheeler   Steven Vasquez Wheeler
David Merrill Westminster   Jason Warren McIntosh

1994 Inductees

Howard Brooks Peachtree City
Gloria Brooks Peachtree City
Matt Cleghorn Fitzgerald
Justin High Peachtree City
 

1995 Inductees

Jason Cleghorn Fitzgerald
Bill Hess Wheeler
Chad Sauls Winder-Barrow
 

1996 Inductees

Steven Hage Parkview and Redan
Wes Walters Irwin County
 

1997 Inductees

Dustin Kawa Shiloh
Witt Durden Dublin
 

1998 Inductees

Francois McDaniel Parkview
Derrell Stephens Josey
Brandon Bentley Parkview
Jeremiah Davis Central Gwinnett
 

1999 Inductees

Matt Herring Fitzgerald
Josh Herring Fitzgerald
Joey Guiler Collins Hill
Michael Powell Harrison
Doug Studenic Pope
 

2000 Inductees

Leslie Morrow Sequoyah
Jacob Paschal McEachern
Terrence Robinson Etowah
Ray Pierce Irwin County
 

2001 Inductees

Patrick McLane McEachern
Trevor Ramos Stone Mountain
Derek Tiller Collins Hill
David Brunson Dacula
 

2002 Inductees

Cory Newsome McEachern
Brian McGahee McEachern
Michael Lloyd Dublin
Matt Daugherty Harrison
 

2003 Inductees

Hunter Garner Jefferson
Forrest Garner Jefferson
Bo Harper  Fitzgerald
Kelsey Ashley Dublin
Mary Vasques
 

2004 Inductees

Josh Shepard Apalachee
Dusty Jenkins Dacula
Michael Dill Irwin County
Blake Davis Rockmart
 

2005 Inductees

Jerome Tillery Redan
Jerun Tillery, Jr. Redan
Andrew Spice Kell
Thomas Knapp Collins Hill
Brandon Herrin Dublin
Paula McGahee Powder Springs
 

2006 Inductees

Andy Olsen Walton
Boo Scott Woodland
Matthew Edmondson Cook County
Daniel Rucker Cherokee
 

2007 Inductees

Jesse Miller Parkview
Ashley Parker McEachern
Carrington Banks Sequoyah
Carson Fields Parkview
 

2008 Inductees

Andrew Landham Walton

Alex Holloway Walton

Phil Holloway Walton

Steven Spradlin Camden

Peter Yates Salem

2009 Inductees

Alex Hudson Sprayberry
Bryan Benton Toombs County
Wayne Elliot Jefferson
Jeff Olson Walton
2009 Womens Hall of Fame Inductees
Krissa Timbs home schooled
Tia Forrester Buford
 

2010 Inductees

Brian St. James Cenetennial
Brandon Westerman McEachern
Daniel Domanico Lovett
T.J. Mitchell Collins Hill
 

2011 Inductees

Bazell Partridge Collins Hill
Weston Crusselle   McEachern
Derrick Shedd   Woodland
 

2012 Inductees

Drew Ferguson Collins Hill
Jeremiah Lutz Etowah
Ben Lanier Dublin
Spencer Jones Darlington School
 

2013 Inductees

Glen "Brooks" Climmons Pope
Tyler Askey Northgate
2013 Women's Hall of Fame Inductee
Amy Hou Rome

2014 Inductees

None

2015 Inductees

JD Rogers, Toombs Co HS 
Adam Flatt, Mountain View HS
Mathew Moody, Lowndes HS
Jake Adcock, Pope HS
 

2016 Inductees

Ryan Millhof  Collins Hill
JR Salemi  Cambridge
Paul Pelletier  Lassiter